Sosyal Sorumluluk

Takımın düzenli olarak devam ettirdiği çöp toplama faaliyetlerine bu yıl da 21 Eylül tarihinde şehrimizde düzenlenen küresel iklim grevine katılarak bu projeyi devam ettirmekteyiz. Lets Do It Sivil Yaşam Derneği ile işbirliği yaparak şehrimizin tarihi yeri olan Kaleiçi bölgesinde faaliyet gösterdik.

Antalya şehrimizin Belek beldesi ülkemiz sınırları içindeki en önemli caretta caretta yumurtlama alanıdır. Nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan bu türün kurtarılması için EKAD(Ekolojik Araştırma Derneği) Caretta Caretta kampında rehabilitasyon ve kurtarma çalışmalarına destek verdik.

Takım olarak 1-7 Nisan Kanser Haftası’na dikkat çekmek amacıyla bu hastalıkla savaşan insanların hastalık sürecinde hazırladıkları resimleri görmek ve onlara destek olmak amacıyla açtıkları resim sergisini ziyaret ettik. Aynı zamanda bu hastalıkla minik yaşta savaşmak zorunda kalan Aylin için okulumuzda bağış kampanyası düzenledik ve Aylin’i doğum gününde okulumuzda ağırlayarak ona sürpriz bir parti düzenledik.

 

Okulumuzda düzenlediğimiz Robotik Şenliği’ne Döşemealtı ilçesinde bulunan Yeşilbayır İlkokulundan öğrencileri davet ederek FIRST değerleri tanıttık ve robotiği sevdirecek çalışmalar yaptırdık, bu sayede 120 öğrenciye ulaştık.

 

Geçen seneden bu yana bölgemizdeki köy okullarını ziyaret ederek robotik hakkında sunumlar yaparak FIRST değerlerini tanıttık. Okullarda düzenlediğimiz robot etkinlikleri ile öğrencilerin ilgisini çektik. Bu gezilerde şuan toplamda 8 okula ve 500 den fazla öğrenciye ulaştık.

1/12