Hakkımızda

Takımımız 34 öğrenci ve 4 mentorden oluşmaktadır. Takım birbiri ile koordine olmuş iş bölümü,mekanik bölümü,elektronik bölümü ve pnömattik bölümü ile 4 ana bölümden oluşmaktadır. Mekanik bölümü, robot tasarımı ve yapım aşaması gibi işleri yürütmekte; İş bölümü,yarışmaların ve ödüllerin araştırılması,bütçe bulma ve planlama,sosyal sorumluluk alanında projeler üretme,sponsorluk görüşmeleri,grafik tasarım vb. resmi ve resmi olmayan işleri yürütmekte; Yazılım ve Elektronik bölümü robotun elektronik donanımının tasarlanması ve yazılımıile ilgili işler yürütür. Pnömatik bölümü ise hava basıncı sisteminin tasarımını yapar. Her bölm kendi aralarında dallara ayrılır.

Takım Lideri: Takımın icra kurulu başkanıdır. Takıma alınacak üyeler için onay verir. Ve takımın bütçe planlamasını yapar.

Mentor: Turnuva kayıt sürecini planlar ve takım organizasyonunu planlar.

Mentor: Robot yapım esnasında mekanik ve yazılım ekibine destek verir.

Mentor: Business bölümüne iş planlamasının yapımında ve çeviriminde destek verir.

Takım Kaptanı: Ekibi motivasyon anlamında destekler ve cesaretlendirir. Takım içerisinde dayanışma ve anlaşmayı sağlar.Diğer takımlarla daima iletişim halindedir ve turnuva hakkında edindiği önemli bilgileri takım arkadaşları ve mentorleriyle paylaşır.

Mekanik: Robot şasesini ve iletimlerini tasarlar. Mekanik üyeleri kaynak robot yapımında kullanılacak aletlerin özelliklerini ve nasıl kullanılmaları gerektiğine dair eğitim almış kişilerdir. Aynı zamanda mekanik ekibi CAD gibi tasarım programlarını da kullanabilmektedir.

Safety: Robot yapımı esnasında gerekli güvenlik önlemleri konusunda takımı uyarır ve bu önlemlerin alınmasını sağlar. Turnuvada gerekli olan ilk yardım kitlerini hazırlamak amacıyla gerekli sağlık kuruluşlarıyla iletişim halinde olur.

Yazılım: Çoğunlukla programcılarla çalışan yazılım ekibi; robot motorları, sensörlerler ve diğer elektrik bileşenlerinin kontrolünden sorumludur. Aynı zamanda pnömatik ekibiyle de ortaklaşa çalışarak pnömatik solenoidlerin ayarlarını kontrol ederler.

Business Finansal: Takım giderlerini karşılamak için sponsorlar bulur ve sponsorlarla iletişim kurar. Sponsorluk görüşmlerinde kullanılacak sponsorluk dosyasını her yıl düzenler. Team Branding: Sosyal sorumluluk projelerini organize eder. Vakıf ve derneklerle iletişim halindedir. Sosyal Medya: Sosyal medya üzerinden takımı tanıtır ve takımın yaptığı aktiviteleri, katıldığı organizasyonları ve turnuva hazırlık sürecini sosyal medya üzerinden paylaşır.

Ödüller: Turnuva ödüllerinin alım kriterlerini, ödül sürecinin başlangıç ve bitiş tarihlerini inceler ve bu ödüller için gerekli olan dosyaları doldurur.

Web Design: teamimperium.com’u güncel ve aktif tutar.